Вести

Противпожарната единица на Струмица објави фотографии од…
Во последните 24 часа се направени 702…
Во чест на големиот македонски писател и…
Попладнево волонтери од општинската организација на Црвен…
СВР Струмица информира дека завчера вечерта околу…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека зелените…
Од Општина Струмица информираат дека на 10…
Екипи од повеќе единици на ЈПКД „Комуналец“…
Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, најави дека…