Вести

Комисијата за следење на состојбата и ефектите…
Македонскиот одбојкарски шампион и освојувач на националниот…
Од синоќа на кошаркарското игралише на СОУ…
Одлична улична атмосфера на синоќешниот „Street summer…
Во срцето на градот, покрај големиот градски…
Викендот во Струмица на општинското игралиште со…
Познатата очна оптика „ISAJ Optics“ од синоќа…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“ почнува утре и…
Балканската ѕвезда Северина ќе биде повторно дел…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, вчера…
Синоќа во рамките на манифестацијата „Средби под…