Вести

За Илинден и струмичкиот регион ќе има…
Од утре стартува „Струмица Опен Фестивал 2022“, најголемата…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица изразува…
На отвореното спортско игралиште во четвртата Урбана…
Почна Патувачкото кино на „МакеДокс“ низ струмичкиот…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов и…
Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за…
Од 25 Јули до 19-ти Август во…
МВР информира дека во сообраќајната незгода која,…
Во организација на Културно уметничкото друштво „Гоце…
Утрово околу 3:00 часот во близина на…