Вести

Во периодот од 24 до 30 август…
Веднаш по натпреварот прес конференција на двата…
Се одржа презентација за заштита на птиците…
Во деветте основни и трите средни училишта…
Ракометниот клуб „Макс Струмица“ денеска стартуваше со…
„Комуналец“ гради еко остров на спојот на…
Прва официјална прес конференција во пресрет на…
Синоќа премиерот со сопругата Боркица, децата и…
Од видеото се гледа дека можело да…
Инцидентот се случил околу 4 часот, при…
Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола…
Премиерот Никола Груевски денеска ќе престојува во…
Митрополитот Струмички г. Наум, денеска на празникот…
Пресвета Богородица денеска беше одбележан и во…
Верниците од Католичката Катедрала во Струмица „Успение…
Во Црквата „Свети Петнаесет“ во Струмица, традиционално…
Буџетот на општина Струмица за вториот квартал…
Пријавените преку изработени страни на социјалната мрежа…
Вечерва првиот тим на ФК „Беласица“ го…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…