Вести

Ракометниот клуб од Струмица, вицешампионот на Македонија,…
„Балкан без граници 2015“, на тромеѓето со…
Средното општинско училиште „Јане Сандански“ од Струмица
Поради реконструкцијата, неколку улици во овој дел…
Генерално чистење на плоштадот по завршувањето на…
Градоначалникот Заев на средба со градоначалникот на…
ЈПКД „Комуналец“ - Струмица ги известува граѓаните…
Поранешниот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Ристо Николов, заминува…
По завршувањето на „Струмица Опен Фестивал“ -…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека утре…
Пратеникот Славе Гошев и новите ракометни засилувања…
Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев остана верен…
„Излези момче право на тераса...“ пееја синоќа…
Прекинот ќе трае денеска (понеделник, 17 август)…
Струмичките одбојкарски репрезентативци се заблагодарија на континуираната…
Кон крајот на денот, а особено во…
Бошко Ѓуровски вечерва ќе ужива и на…
Општина Струмица и општина Стара Пазова од…
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска…
Јас посреќен во животот не сум бил.…