Вести

Се повикуваат граѓаните активно да учествуваат во…
И по една година од трагичниот настан,…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Општина Струмица во законскиот рок ја заврши…
Со писмена реакција од Општина Струмица на…
Околу 3000 струмичани од муслиманска вероисповед, синоќа…
Започна и реконструкцијата на некогашните соблекувални на…
Плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска наликува…
Неговите фанови вечерва со аплаузи, викотници, торта,…
Се запали автомобил „Алфа Ромео 166“, кој…
Неговите фанови му подготвуваат пречек, вечерва околу…
Многу топло ќе биде во среда и…
Трајче Ѓоргиев ќе биде меѓу познатите музички…
Од Општина Струмица со реакција на денешната…
Васе Ценев од Куклиш, во име на…
Првото место го освои екипата на „Concept…
Ако дозволат временските услови на почетокот од…
Се запали автобус на компанијата „Струмица Експрес“,…
Тој вчера и денеска, заедно со победничката…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…