Вести

Пратеникот во Собранието на Република Македонија, Васил…
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, по…
Особено топло ќе биде кон крајот на…
Ова потврдува дека некои граѓани тешко ги…
Пакетов вели дека оваа средба е и…
Со изведената атмосферската канализација и поставените сливници…
„Паркиралишта Струмица“ ги замени искршените канделабри во…
Започнува нов шестгодишен проект за подобрување на…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Прес конференција на Општинската организација на СДСМ…
Група граѓани, претежно млади луѓе од Куклиш,…
Утринава во Градскиот парк во Струмица се…
Урбаната опрема во големиот градски парк повторно…
Денеска според календарот на Македонската православна црква…
Од Јавното претпријатие „Комуналец“ апелираат до граѓаните…
Општина Струмица ќе почне со поставување на…
Од Општина Струмица со реакција на денешната…