Вести

Изложбата ја отвори Горан Тренчовски, кој истакна…
Еден од основачите на клубот е и…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Заблагодарувајќи се, градоначалникот Заев рече дека му…
Градоначалникот Заев како прв амбасадор за борба…
Струмица денеска ја одбележува 71-та годишнина од…
Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Владо Илиевски…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Ракометарите на „Макс Струмица“ утре ќе го…
Тој вели дека на вчерашната прес конференција,…
По вчерашната прес конференција на секретарот на…
Свеченоста по повод ослободувањето на Струмица ќе…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Времето до крајот на денот ќе биде…
Министерството за финансии ги намалила финансиските средства,…
Општина Струмица денеска реагираше на прес конференцијата…
После пожарот тој им ветил дека општината…
Дербито од Третата фудбалска лига - Исток,…
Свеченото отворање и означувањето на стартот, годинава…
До 13 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето…
Управата на спортската сала „Партизан“ во Струмица