Вести

Контејнер од 6 м², е повеќе од…
Предпладне на плоштадот пред Споменикот на Гоце…
Убедливо мнозинство, над 95% од граѓаните што…
Честитка од градоначалникот на општина Струмица, Зоран…
Седум сообраќајни незгоди со потешки последици се…
Мобилните царински службеници открија стока за која…
Во соопштението на СВР Струмица не се…
Од ЈПКД „Комуналец“ упатија апел до жителите…
Од утре до недела, Општина Струмица ќе…
Вечерва околу 22 часот на патот Струмица
Од Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица
Покривање на пазарот Чешел, Заев вети во…
Фаворитот во оваа натпреварување беше премоќен над…
Од Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица,…
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на…
По 23-ти пат ќе се одржи меѓународниот…
Се предвидува најава на топлотен бран за…
Примероци од угинати риби во фаза на…
На изложбата, која беше поставена во изложбениот…
Ракометарите на „Макс Струмица“ утре го играт…
Сообраќајна незгода, се случи околу 13:30 часот…