Вести

Општина Струмица овозможи бесплатен паркинг за хибридните…
До 15 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
„Комуналец“ постави два нови коша на игралиштето…
Комплетно е разубавен комплексот на најстарата детска…
Група граѓани од селото Куклиш ја бараа…
Најава на топлотен бран за деновите 3…
20-годишниот голман се најде меѓу четворицата играчи…
Во вториот дуел од СЕХА лигата на…
Релизирана обуката „Мониторинг на јавни набавки“ за…
Синоќа се одржа состанок со претставници на…
Ќе биде прекинато водоснабдувањето на улиците „Неретва“…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Се предвидува најава на топлотен бран за…
Екипата на „Макс Струмица“ по вчерашните несреќно…
Андонов вели дека тимот е паднат психолошки…
Ристо Велков, претседател на Сојузот на синдикати…
Сонливи, но и возбудени и среќни. Столчињата…
Книгата претставува своевиден прилог кон феноменологијата на…
Во периодот од 24 до 30 август…