Вести

Струмичката полиција информира дека девојката В.Б. (20)…
Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на…
Градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков денеска…
„Денеска целиот свет, под покровителство на Светската…
Градежните активности за реконструкција на отвореното спортско…
„Oд утре на сила стапуваат нови рестриктивни…
Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во…
Денеска во раните утрински часови, околу 03:40…
Од Министерството за здравство информираат дека во…
Во Струмица денеска пристигнаа 600 дози вакцини…
ОК „ЏИО Струмица“ е победник во одбојкарскиот…
На годинашното финале во одбојкарскиот Куп на…
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вечерва…
Во недела, 28 март, во периодот од…
Утрово околу 07:00 часот Противпожарната единица на …
Владата ја разгледа и усвои Информацијата за…