Вести

Еден дел од големиот градски парк во…
А.М. од Струмица го стартувал возилото кон…
Спортски да му помогнеме на 17-годишното момче…
Во четврток, во пресрет на Денот на…
Од ЕВН Македонија КЕЦ Струмица информираат дека…
Од вчера во општина Струмица започна полагањето…
Над 95 милиони денари изнесува штетата, што…
Прекинот е поради реализација на инвестициони зафати…
Парк на влезот во Василево и парк…
Екипи на ЈПКД „Комуналец“ работат на отстранување…
Попладнево во Радовиш струмичките „рисови“ ги надиграа…
Честитајќи ви го 7-от роденден, ви посакувам…
Младите вечерва од 21 часот на „младински…
Вчера од дома во непознат правец се…
Одбојкарите на Струмица остануваат на лидерската позиција…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Гасоводната мрежа од првиот системски гасифициран град…
Струмица Зомимак-М веќе обезбеди пласман и како…
За жал синоќа хуманоста не дојде до…
Деновиве се пресметува колку осигуреници поднеле лажни…
Се работи за љубовна приказна зачинета со…