Вести

На 31.08.2022 година во 15:50 часот во…
Културно-уметничкото друштво „Русалии“ од Секирник по пауза…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов најавува…
Екипата на „Bu Coffee House“ од Струмица е…
Од синоќа Струмица е побогата за уште…
„По приближно една година од непристојните услови…
На 25.08.2022 во 16:30 часот во СВР…
Полицијата во Струмица го приведе струмичанецот А.Т.(35), поради…
СВР Струмица информира дека вчера околу 10:30…
„Во првите 10 месеци од мојот мандат…
Синоќа пред полноќ, полицијата го уапси 47-годишниот…
УХМР: Доцна попладнево нестабилната облачна маса е…