Вести

Со транспаренти и свирежи протестот на средношколците…
Се молат граѓаните да се придружуваат кон…
41 годишен Ѓорѓи Иванов, избегал од ќелијата…
Младите струмичани, не правејќи разлика кој на…
Утре (недела), премиера на претставата „Дали да…
И покрај тоа што КК „Струмица“ во…
Тие денеска во центарот на градот Струмица
Изложбата ја отвори директорот на НУЦК „Антон…
Оваа година подигнавме околу 15 хектари десертни…
Свети Трифун е покровител на љубовта, на…
Во понеделник, 16 февруари, во периодот од…
Преку општинскиот сервис „Систем 48“ во месец…
Средношколци од Струмица за понеделник во 13:30…
Фондот попушти под притисокот на јавноста. Мартина…
Екипи на ЈПКД „Комуналец“ во акција за…
Утрово во 07:00 часот во Струмица се…
Утре (четврток, 12 февруари), во периодот од…
Општина Струмица денеска го промовираше првиот веб…
Група граѓани од Струмица, предводени од д-р…
Никола Маџиров, е добитник на меѓународната поетска…
Во пресрет на Задушница, која е во…