Вести

Коњот Сречко на Џоко Цветков од Василево
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Синоќа, во населеното место Едрениково, во организација…
Денеска православните верници го празнуваат празникот на…
По повод празникот Свети Великомаченик Георгиј Победоносец…
Денеска во пресрет на празникот Ѓурѓовден, над…
На конференцијата беа презентирани резултатите од проектот…
Со ѕидот се заштитува дел од асфалтниот…
Екипа на ЈПКД „Комуналец“ Струмица работи на…
Трките ќе се одржат утре на Ѓурѓовден,…
Денеска максималната температура во Струмица достигна 28…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Финалето е на 13-ти мај, а потоа…
Запишувањето ќе се врши секој работен ден…
До четврток под влијание на многу топла…
На главната карневалска вечер, 50-тината струмички карневалисти…
Манифестацијата ќе започне од 20 часот, по…
Денеска во Струмица е одбележана 112-годишнината од…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека прекинот ќе…